Yaratıcı Drama Etkinliği Gerçekleştirdik

Yaratıcı Drama

Pandemi günlerinde hayatımıza giren yeni yasaklar, bireylerin yaşam standartlarının büyük ölçüde değişmesine neden oldu. Salgından korunmak için karantina uygulamasına geçilmesiyle birlikte bireyler büyük zorluklar çekerken özellikle çocuklar sürekli evlerde vakit geçirmek zorunda kaldılar.

Gelişim evrelerinde olan çocukların sokaklarda özgürce oyunlar oynayamamaları, arkadaşlarıyla iletişim kuramamaları gelişimlerini olumsuz etkilerken bu durum ebeveynleri de oldukça tedirgin ediyor. Enerjilerini atamayan çocukların sosyalleşmelerinin en önemli ortamı olarak gösterilen okulların da kapalı olması iletişim kurmalarını oldukça güçleştiriyor.

İstanbul Gönüllüleri, pandemi sürecinde yaptığı birçok etkinlik ve proje ile İstanbul’da yaşayan herkesin katılacağı çalışmalarını sürdürürken yeni bir çalışmayla daha çocuklarla buluşuyor. İlk ve Ortaöğretim sürecinde olan ve evlerinde eğlenerek kaliteli zaman geçirmek isteyen çocuklar için yaklaşık bir yıl sürecek Yaratıcı Drama projesini hayata geçti.

Tiyatro oyuncusu Tuba Karabey’in eğitimiyle gerçekleşen tiyatro çalışması haftada bir gün, 40 dakika olarak 130 öğrencinin katılımıyla devam ediyor. 2021 yılı haziran ayına kadar sürecek projeyle çocukların kendisini geliştirme, iletişim kurma, sorun çözme gibi davranış ve tutumlarının gelişmesi de amaçlanıyor.

-->