Yaz Aylarında Pandemiye Rağmen Gönüllülerimiz Çalışmalarına Devam Etti!

Yaz aylarında pandemiye rağmen gönüllülerimiz çalışmalarına devam etti!

Bu yıl ne yazık ki yaz mevsiminin en güzel günlerini Covid-19 dolayısıyla tam anlamıyla yaşayamadık. Zor süreçler geçirdiğimiz bu dönemde İstanbul Gönüllüleri sosyal mesafe kurallarına uyarak elini taşın altına koydu ve faaliyetlerine aralıksız devam etti. 

Özellikle maske kullanımının hayati önem taşıdığı pandemi sürecinde gönüllülerimiz başta Üsküdar, Zeytinburnu ve Fatih ilçeleri olmak üzere maske kullanımının önemine vurgu yaparak yıkanabilir maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Temizliğin ve çevreye duyarlılığın büyük önem taşıdığı bu günlerde gönüllülerimiz daha temiz bir çevre için kolları sıvadı. Arnavutköy Karaburun Sahili’nden Üsküdar Validebağ Korusu’na kadar pek çok yerde çevre temizleme etkinlikleri gerçekleştirdi. Yine bu etkinlik çerçevesinde vatandaşlarımıza çöp torbası dağıtılarak çevre temizliği hakkında farkındalığa katkıda bulunuldu. 

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde faaliyetlerine devam eden gönüllülerimiz bu süreçte çocukları da unutmayarak, Üsküdar, Bakırköy ve Fatih ilçesinde çocuklara oyuncak ve kurabiye dağıttı. Boyama kitaplarının da hediye edildiği çalışmalarda çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu.

Yine çocuklar için bir yandan yaratıcılıklarını geliştirdikleri diğer yandan da kendilerine güvenlerini arttırdıkları; k
arton kutu, kumaş parçası, bant ve sicim gibi basit malzemelerle oluşturulan seyyar oyun parkları projemiz HOP’a farklı ilçelerimizde de devam edildi.

Sokak hayvanlarını da bu zor günlerde ihmal etmeyen Gönüllülerimiz farklı ilçelerde yaptıkları mama dağıtımı etkinliği ile minik dostlarımızı yalnız bırakmadı.

Son olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı İstanbulluların hak ettiği coşkuyla kutlamasına katkıda bulunmak için İstanbul’un 39 ilçesinde Türk bayrağı dağıtımı gerçekleştirildi.

-->