Yönbulucu Etkinliğini Gerçekleştirdik

Yön Bulucu

İstanbul Gönüllüleri olarak pandemi şartlarında evde vakit geçiren 9-13 yaş arası çocuklar için Yönbulucu etkinliğini gerçekleştirdik. 75 öğrenciyi atölye çalışmaları öncesinde dahil ettiğimiz proje kapsamında arıların hayatını anlatan Yönbulucu kitabını katılımcı çocuklara ulaştırılarak süreçle alakalı bilgiler aktardık.

Normal çocuk kitaplarının aksine farklı bir kurguya sahip olan kitabın sonunu okuyucuların yani çocukların yazmaları istenerek hayal güçlerinin gelişmesi ve motivasyonlarının artırılması amaçlandı. Yönbulucu’ya katılan çocukların hayal gücüyle yazdıkları kitap sonları toplanarak kitabın yazarı Yurdagül Şahin‘in değerlendirmesine alındı.

Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısında Yazar Yurdagül Şahin’in ve çocukların buluşması ile 5. Sınıf öğrencileri yazma sanatı, yazar olma ve yazma süreçleri konularında bilgiler aktarıldı. Yönbulucu etkinliğine katılım sağlayan 75 öğrenciye İstanbul Gönüllüleri tarafından katılım ve teşekkür belgesi verildi.

-->